Nové funkcie pre ešte úspešnejšiu sezónu

26. 7. 2023

Letné mesiace so sebou prinášajú nápor zákazníkov a zahraničných turistov, a tým aj potrebu zvýšenej kontroly a prehľadu. Od naskladnenia cez najrôznejšie platobné metódy až po uzávierku. Dotykačka vám vďaka svojim funkciám uľahčí prácu a ušetrí čas, ktorý môžete venovať starostlivosti o vašich hostí a dostať tak z tohtoročnej sezóny maximum.

Poriadok začína v sklade

Príde tovar, na dodacom liste/faktúre máte tisíc položiek a začína nočná mora menom naskladnenie. Sud piva, kartón vína, prepočítavanie kusov, kontrola EAN kódov atď. Poznáte to.

“Mám reštauráciu a evidujem sklad. Keď príde veľkoobchod, naskladňujem z počítača cez Vzdialenú správu. Na dodacom liste mám napríklad pivo v sudoch a víno v kartónoch. Doteraz som si musel bokom prepočítavať, že 1 sud = 50 l alebo kartón vína = 6 ks a pod."

Tak s tým je raz a navždy koniec. Každej položke môžete teraz vytvoriť jej skladové balenie. Vo Vzdialenej správe si jednoducho nastavíte, že 1 ks veľkého suda = 50 l piva. Alebo 1 ks kartónu vína = 6 ks fliaš a pod.

Zmenil vám dodávateľ napríklad EAN kód balenia? Žiadny problém. Skladové balenia môžete nielen upravovať, ale aj meniť ich názvy a dokonca pridávať nové.

Ďalšou novinkou je zadávanie predajných cien už v 3. kroku naskladnenia, čo výrazne zrýchli celý proces. Zobrazenie informácie o predajnej cene, DPH a počte kusov pri naskladnení vám zasa pomôže ľahko rozlíšiť položky s rovnakými alebo podobnými názvami. Všetko teda urobíte oveľa rýchlejšie a získate viac času na rozvoj svojho podnikania.

V hotovosti, kartou alebo cez Bolt?

Objednávkové systémy a portály ako Bolt, Wolt, Foodora, Zľavomat, Multišport a ďalšie sú pre zákazníkov veľmi populárne. Avšak nie až tak pre účtovníčku, ktorá musí každý mesiac lúštiť vo Vzdialenej správe, odkiaľ k vám priplávajú jednotlivé transakcie, ktoré sa až doteraz tvárili ako bankový prevod.

"U nás prijímame Wolt, Bolt aj Foodoru. Predtým sme museli sčítať tržby z Dotykačky a potom ešte separátne všetky delivery služby. V Dotykačke sme platby cez Bolt nastavovali ako bankový prevod a vo Vzdialenej správe sme potom každý mesiac riešili, že bankový prevod je vlastne Bolt. Bol to chaos a ani naša účtovníčka z toho nebola práve nadšená."

Rozšírené platobné metódy vám pomôžu s lepšou analýzou vášho podnikania. Vďaka nim ľahko rozoznáte, odkiaľ k vám zákazníci chodia a odkiaľ míňajú najviac peňazí.