Podcast s Petrom Kuncom: Návrat zo zahraničia bol veľký náraz

9. 5. 2023
Ambiciózny šéfkuchár, ktorého ste mali možnosť vidieť v relácii Pohlreichov súboj reštaurácií, si prešiel niekoľkými renomovanými reštauráciami, aby nazbieral cenné skúsenosti. Teraz sa o nich podelí aj s vami. Počúvajte najnovší diel podcastu s poprednými osobnosťami gastronomickej scény!

Petr má energie na rozdávanie a vidieť to aj na jeho výsledkoch. Osem rokov strávil v Anglicku, najmä v reštauráciách s Michelinskými hviezdami. Tam sa sformoval a našiel cestu k profesionálnemu prístupu v gastronómii.

Aj keď pôjdeš umývať riad alebo lúpať zemiaky, cibuľu, tak budeš tam a pomaly začneš. Ale už si v tom prostredí. Potom je ťažké, keď 2 – 3 roky robíš v nejakej priemernej reštaurácii a chceš byť tu, je to pre teba veľký skok a nemusíš to zvládnuť.

Petr Kunc stojí za kvalitne vykonanou prácou vo fine diningovej reštaurácii Salabka. Svojou kvalitou oslovila aj najpovolanejších odborníkov a je zaradená do sprievodcu Michelin.

Na čo sa ešte môžete tešiť?

  • Rozprávanie o začiatkoch v michelinských reštauráciách
  • V čom sa líši pohľad západnej Európy na gastronómiu
  • Prečo sa mu osvedčila filozofia "z nuly na sto"
  • Kde pramení jeho ambicióznosť
  • Prečo mu food kritici hovorili, že je blázon
  • Ako môže úspech v gastro segmente naštartovať ekonomiku pre celú krajinu

Počúvajte na obľúbených platformách: Spotify, Apple podcasts či Youtube. Objavte ďalšie časti so zaujímavými hosťami, profesionálmi v odbore gastronómie.