Zaujímavosti o platobných zvyklostiach zahraničných zákazníkov

9. 2. 2023
Chystáte expanziu za hranice alebo len chcete vyhovieť svojim existujúcim zahraničným zákazníkom? V tom prípade by ste rozhodne mali poznať ich nákupné zvyklosti. Každá národnosť je špecifická. Kto vlastne radšej platí kartou?

Platba kartou alebo hotovosť?

Napríklad českí a slovenskí zákazníci očakávajú možnosť platby kartou takmer všade. Na to, aby ste boli u zákazníkov o štipku obľúbenejší, stačí mať platobný terminál. Môžete si ho prenajať úplne zadarmo priamo od Dotykačky.

Ak ide o popularitu bezhotovostných transakcií medzi turistami, máme niekoľko zaujímavých štatistík:

  • Vo Švédsku viac ako 98 % občanov vlastní debetnú kartu. Fyzická hotovosť sa stáva minulosťou. Podľa švédskej centrálnej banky sa Švédsko stane v roku 2023 úplne bezhotovostnou krajinou!
  • Takmer všetci Nóri vlastnia debetnú kartu a nórska centrálna banka uvádza, že iba 3 až 5 % všetkých transakcií v mieste predaja je vykonaných fyzickou hotovosťou.
  • Holandsko je poprednou európskou krajinou pre bezhotovostné platby šikovnými hodinkami.
  • Hotovosť je aj naďalej najpoužívanejším platobným prostriedkom v Nemecku, aj keď bezhotovostné platby narastajú.
  • Hoci je Japonsko známe svojím technologickým pokrokom, hotovosť je v krajine stále dominantná.
  • 80 % Fínov dáva prednosť platbe debetnou kartou v kamennom obchode.
  • V Spojenom kráľovstve sú bezkontaktné platby jedným z najobľúbenejších spôsobov platenia.

Možeme predpokladať, že tieto platobné zvyklosti si turisti so sebou prinášajú aj do destinácie, ktorú navštívia. S Dotypay ste pripravení bez komplikácií prijímať platby ako kartami Mastercard, Maestro a Visa, tak aj prostredníctvom Apple Pay a Google Pay.

Pár rád na záver

Platobný terminál je dnes bezpochyby nutnosťou. Počas epidemiologických opatrení si ľudia oveľa viac zvykli využívať bezkontaktné platby kartou, mobilom alebo napríklad hodinkami. Preto by vo vašom obchode platobný terminál nemal chýbať. Poplatky za platobný terminál u Dotypay sú veľmi malé a vaši zákazníci vrátane tých zahraničných možnosť platby bezhotovostne určite uvítajú.