Zrevidovať, zásobiť, zmeniť: taktika pre úspešnú jeseň

18. 10. 2023

Jesenná sezóna začala a za niekoľko týždňov čakajú na gastro prevádzky záťažové skúšky v podobe každoročne obľúbených eventov. Strašidelný Halloween plný tekvicových špecialít, dozlatista upečená hus s mladým vínom alebo vianočné firemné večierky sú za rohom. Je čas pripraviť váš podnik na nápor zákazníkov a prispôsobiť ponuku aktuálnemu ročnému obdobiu.

Zrevidujte sklad a predzásobte sa

Poriadok začína v sklade. Urobte si inventúru zásob, skontrolujte exspiráciu a objednajte dostatočné množstvo surovín pre vaše sezónne menu. Skladový systém od Dotykačky umožňuje nastaviť notifikáciu o dochádzajúcom tovare, rovnako ako odťažovanie receptúr. Už nikdy vám nebude chýbať žiaden tovar a celý proces objednávok bude prehľadnejší, rýchlejší a efektívnejší.

Nenechajte svojich hostí dlho čakať

Každá väčšia udalosť vyžaduje dokonalú organizáciu, najmä po personálnej stránke. Zaistite pre chystané eventy dostatočné množstvo zamestnancov alebo si včas najmite brigádnikov. Zapojte tiež Mobilného čašníka, ktorý vyrovná prípadný nedostatok personálu, výrazne zrýchli obsluhu zákazníkov a tým zvýši ich spokojnosť.

„Mobilný čašník nám priniesol neuveriteľné zrýchlenie a uľahčenie práce. Na bare vychádzajú objednávky na nápoje, v kuchyni bony na jedlo. A po 12-hodinovej smene sa každý ušetrený krok počíta.”

Aneta Soukopová, reštaurácia No Stress, Troubsko

Vylaďte prostredie a sezónnu ponuku

Osviežujúce šaláty z letnej ponuky dajte na chvíľu bokom. Jeseň praje hutnejším pokrmom z mäsa, sezónnej zeleniny a húb. Teraz hrajú prím husté polievky, poctivé zemiaky, zverinový guláš, pečená kačica s červenou kapustou a omáčky všetkého druhu. Nezabudnite zaradiť aj obľúbené tekvicové špeciality na rôzne spôsoby. Do nápojového lístka zaraďte bylinkové čaje aj likéry, varené víno, grog alebo ovocný punč.

Nielen jedlom je človek živý. Zákazníci dnes chodia do reštaurácie predovšetkým za zážitkom a jedia aj očami. Pohrajte sa s výzdobou a popustite uzdu svojej kreativite. Využite sezónne dekorácie, teplé zemité farby a zlaďte obrusy, prestieranie alebo podsedáky na stoličkách. Pridajte sviečky, huňaté deky a plédy, farebné obrúsky a jesenné kvety.

Pre úspešnú obsluhu a správu reštaurácie, bistra, kaviarne alebo inej gastro prevádzky sú nevyhnutné dva kľúčové prvky: dokonalý prehľad a efektivita. A základom každého úspešného podniku v gastronómii je spoľahlivý pokladničný systém, ktorý sa stane vašou pravou rukou. Buďte pripravení na všetky výzvy, ktoré vám nadchádzajúce obdobie prinesie, a poskytnite svojim zákazníkom nezabudnuteľný zážitok, ktorý si zaslúži.