Iconic lifestyle place

Ak raz budete blúdiť uličkami historického centra Bratislavy, zavítajte na Grösslingovu 20. Čakajú vás výhľady, ktoré lahodia oku aj chuťovým pohárikom.

“Podnik sme otvárali začiatkom septembra 2022 s víziou vytvoriť miesto, kde môžete príjemne naštartovať svoj deň a rovnako na úrovni ho večer ukončiť,” približuje manažér Boris Kulík. Iconic lifestyle place je unikátny hneď na niekoľkých úrovniach. Je to pilotný projekt firmy St. Nicolaus, slovenského výrobcu alkoholu. Do našich končín ako prví priniesli koncept, kde ponúkajú výhradne svoje produkty. Všetky ponúkané nápoje sú práve z ich vlastnej produkcie alebo distribúcie. Nezostanete však o hlade – spojili sa s poctivými slovenskými výrobcami, ktorí do prevádzky dodávajú lahodné produkty.

Pri ambíciách hľadajte spoľahlivých partnerov 

Iconic lifestyle place je pilotný projekt s ambíciou napredovať a ukazovať nový smer. "Chceme sa rozširovať a tvoriť značku. Na tomto koncepte sa zdokonaľujeme a následne to prinesieme na nové miesto. Partneri sú pre nás dôležití a dávame im zabrať. Už pri výbere pokladničného systému bolo pre nás dôležité, aby mali skúsenosti aj s inými trhmi. Máme totiž podnikové predajne, stánkový predaj a aj biznis v zahraničí,” vysvetľuje manažér.

Podľa Borisovych slov dostáva zabrať aj Dotykačka: “Na pokladnici robím záťažové testy. Napríklad som ju vypojil na celý deň alebo sa stalo, že na deň a pol vypadol internet, takže sme fungovali offline. Potrebovali sme zistiť, či to funguje a Dotykačka to ustála. To je pre nás skutočne dôležité.”

“V gastre sa pohybujem už 14 rokov a v niektorých prevádzkach – dokonca zvučných mien – boli denné uzávierky nočnou morou. Naučiť to niekoho bol neuveriteľný problém. V Dotykačke nie je čo pokaziť, personál s tým vie robiť v podstate okamžite.”

Prívarok nie je trauma zo školskej jedálne

Tradičné slovenské jedlo nie sú len halušky a pirohy. Súčasťou slovenskej kuchyne boli nielen múčne jedlá, ale aj úroda zeleniny a na túto jedinečnosť stavil aj Iconic, aby zabezpečil možnosť dať si teplé jedlo počas celého dňa. “Stabilne máme v každodennej ponuke prívarok. Myslíme aj na ľudí so špeciálnym stravovaním. Koláče máme v bezlepkovej či vegánskej verzii. Všetko od raňajok až po večerné tapas sa u nás dá zohnať aj v bezlaktózovej verzii. Keďže sa naša firma venuje nápojom, pri jedlách sme sa spojili s lokálnymi výrobcami.” Miest, kde si dáte dobré raňajky či obed, je v Bratislave dosť. Tu však môžete zakončiť deň dobrým drinkom a dokonca aj kapustnicou.

Pokladnica s uhlopriečkou 39,6 cm poskytuje obsluhe perfektný prehľad v objednávkach aj rezerváciách. | Zdroj: autor

"Syry aj paštéty sa vyrábajú na Slovensku. Túto kvalitu chceme zachovať pre každú jednu prevádzku do budúcna. Všetko starostlivo plánujeme."

Účtovníctvo ako blesk

Vzdialená správa od Dotykačky je nástroj, ktorý poskytuje prístup k dátam v reálnom čase odkiaľkoľvek a kdekoľvek. Okrem toho výrazne uľahčuje správu účtovníctva.

Keď účtovnícky tím dostal prístup do Vzdialenej správy, bol prekvapený z toho, čo všetko vedia dohľadať. “Predtým som robil reporty, prepisoval som dáta zo systému do tabuliek a posielal som im to na kontrolu. Tým, že som im dal prístup do Vzdialenej správy, som získal dosť času navyše a všetko funguje ako má,” pochvaľuje si manažér. "Žijeme v 21. storočí. Aby ste využili všetky výhody, ktoré táto doba prináša, musíte mať tomu prispôsobený aj systém," dopĺňa. 

“Naše účtovníctvo sídli v inej časti republiky. Pri prvej inventúre mi účtovníčky volali, že musia urobiť korekcie skladov z 350 skladových kariet. Keď som im povedal, že systém urobil úpravy za nich, v telefóne ostalo ticho.”

Dôveruj, ale preveruj

Dotykačka ponúka viac ako 75 funkcií, ktoré pomáhajú udržiavať prehľad a poriadok v podnikaní. Ako priznáva Boris, oplatí sa ísť na to postupne a objavovať možnosti, ktoré ponúka. “Celý sklad máme rozdelený na položky. Každý jeden sirup, alkohol, kávu... Všetky receptúry drinkov využívajú odťažovanie – vďaka tomu som vedel odhaliť podvody zo strany obsluhy. S daným človekom sme sa veľmi rýchlo rozlúčili, pretože som mu vedel dokázať, že neúčtoval nápoje a peniaze šli do jeho vrecka,” priznáva. Odvtedy všetko funguje bez problémov, podnik rozbehol online rezervácie, využíva zamestnanecké čipy na jednoduché prihlasovanie sa do pokladnice a čoskoro spustí aj vernostný program, ktorý bude motivovať zákazníkov k častejším návštevám.

Plány, ktoré vám zachutia

Či už vás zaujali prívarky, dôraz na samostatnosť a miestnu výrobu alebo zajedanie večerných drinkov kapustnicou, Iconic je koncept, ktorý na Slovensku v dennom podniku nie je bežný. V blízkej budúcnosti sa môžete tešiť napríklad na pánske utorky a dámske stredy. “V blízkej budúcnosti plánujeme spustiť revolučný koncept tematických večerov. Tešiť sa môžete na špeciálnu atmosféru a zameranie na určité alkoholy. Pri dámach začneme so šumivými či červenými vínami, pánske utorky zasvätíme rumu, whiskey, destilátom či pivám. Budú to organizované večery, kde každý príde individuálne, ale má spoločný program.” 

Sledujte novinky, ktoré prináša Iconic lifestyle place, aj na ich sociálnych sieťach! Hoďte im like na Facebooku a nezabudnite na instagramové srdiečka. Rovnako sa každému fanúšikovi potešíme aj my v Dotykačke na facebookovom či instagramovom profile alebo sledujte naše postrehy na LinkedIne.

Rozbehnite svoj podnik aj vy

Zanechajte kontakt a využite výhody Dotykačky