Prejdite na bezkontaktné platby a zažite leto bez starostí

13. 6. 2023

Kúpaliská, zmrzlinové stánky, festivaly a ďalšie sezónne prevádzky čelia v letných mesiacoch zvýšenému záujmu zákazníkov. Moderné platobné technológie prispievajú k ich rýchlemu odbaveniu, skráteniu čakania v radoch a zlepšeniu celkového zážitku.

Bezkontaktné platby už dávno nie sú len o platobnej karte. V dnešnej dobe sa stále viac ľudí obracia k moderným platobným metódam pomocou šikovných hodiniek, nálepiek alebo napríklad mobilného telefónu a niektorí už so sebou hotovosť ani nenosia. Zaobstarajte si šikovného pomocníka v podobe platobného terminálu a získajte viac spokojných zákazníkov.

Rýchle platby, kratšie fronty a vyšší zákaznícky zážitok

Hlavnou výhodou bezkontaktných platieb je zrýchlenie odbavenia zákazníka. Bezkontaktné platby sú oveľa pohodlnejšie ako platenie v hotovosti. Zákazníci nemusia pátrať po najbližšom bankomate alebo loviť po vreckách drobné, obsluhe zase odpadá starosť s prepočítavaním a vrátením. Tým sa znižuje aj chybovosť alebo napr. riziko príjmu falošných bankoviek.

Celý proces platby je bezkontaktný, a teda viac hygienický. Platba kartou je rýchla, bezpečná a pri stánku sa tak netvoria dlhé fronty. Bezkontaktné platby sú skrátka skvelým spôsobom, ako pritiahnuť nových zákazníkov, zvýšiť rýchlosť obsluhy a obrat vášho podniku.

Nedostatok zamestnancov vás už trápiť nemusí

Sezónne prevádzky sa často stretávajú s nedostatkom pracovnej sily. Nájsť spoľahlivých a zodpovedných brigádnikov môže byť oriešok a ich zaučenie stojí nemalé peniaze, energiu aj čas. Vaši stáli zamestnanci ocenia posilu, ktorá im ušetrí desiatky krokov denne a pomôže zvládnuť nápor zákazníkov.

Mobilný čašník je chytrá aplikácia, ktorá bude posielať objednávky od stola až do kuchyne či za bar. Už žiadne písanie lístočkov a behanie cez celú terasu. S Mobilným čašníkom obslúžite viac zákazníkov v rovnakom čase aj pri nedostatku personálu.

S Chytrým sprepitným o tringelt neprídete

Veta "Zaplatím kartou," je stále ešte pomyselným strašiakom mnohých čašníkov, ktorí sa obávajú, že prídu o sprepitné. Nie je tomu tak. Obchodník, ktorý umožňuje moderné spôsoby platenia, získava náskok pred konkurenciou a k tomu aj nových zákazníkov, ktorí sú ochotní tento komfort náležite oceniť. Náš prieskum ukazuje, že zákazníci platiaci kartou jednak minú viac, ale tiež dávajú v priemere vyššiu odmenu ako pri platbách hotovosťou.

Funkcia Chytré sprepitné na udelenie dýška priamo motivuje pomocou prednastavených dlaždíc na obrazovke platobného terminálu. Málokto túto možnosť odmietne. Ako majiteľ prevádzky potom v podrobnom reporte uvidíte celkovú výšku sprepitného s možnosťou filtrovania podľa konkrétneho dátumu, smeny alebo dokonca jednotlivých zamestnancov, čo vám umožní nastaviť spravodlivý systém odmien.