Sezóna je tu, využite ju naplno s Dotykačkou

27. 6. 2023

S príchodom letnej sezóny prichádzajú nielen slnečné dni, ale aj väčší nápor zákazníkov a zvýšená potreba kontroly a prehľadu. A práve s tým vám vie pomôcť pokladňa od Dotykačky.

Jedným z kľúčových faktorov pre úspech v sezóne je mať kompletný prehľad. Nielen o tržbách, ale aj o stave skladu, dochádzke brigádnikov alebo cenách dodávateľov. Využite naplno všetky funkcie a analytické nástroje Dotykačky a hneď uvidíte, aké položky sa najlepšie predávajú, aké trendy sú populárne medzi zákazníkmi alebo ako optimalizovať ponuku a cenovú politiku.

Dôležitá je správa skladových zásob

S narastajúcim počtom objednávok je dôležité mať prehľad o tom, koľko surovín a produktov máte na sklade. Skladový systém umožní spravovať zásoby a sledovať stav jednotlivých položiek, prípadne upozorní na dochádzajúci tovar. Vďaka tomu budete schopní lepšie plánovať objednávky, minimalizovať straty spôsobené nedostatkom tovaru a optimalizovať náklady. Každej položke navyše môžete vytvoriť tzv. skladové balenie a tým eliminovať nutnosť ručného prepočtu pri naskladňovaní.

Ak svoje produkty vyrábate, oceníte funkciu Receptúra, kedy nie je odčítaný zo skladu samotný produkt, ale len jednotlivé suroviny, ktoré pod tento produkt patria. Môžete tak nadefinovať, že pri predaji určitého produktu (napríklad miešaný koktail) sa zo skladu odpočíta presne dané množstvo z iných skladových položiek (alkohol, sóda, sirup, ovocie, mäta).

S dochádzkovým systémom budete mať brigádnikov pod palcom

Nezabudnite včas posilniť personál. S vyššou návštevnosťou môže byť ťažké udržať krok s dopytom a zaistiť dostatočný počet zamestnancov. Dochádzkový systém vám poskytne prehľad o jednotlivých smenách, pracovnom čase vašich zamestnancov, ich prestávkach a dovolenkách. Budete tak schopní lepšie plánovať ich nasadenie a systém odmien.

Ak sa objaví nečakaná situácia a brigádnik nemôže prísť alebo sa celkovo stretávate s nedostatkom personálu, nasaďte do akcie Mobilného čašníka. Výrazne zrýchli obsluhu a zaistí, aby boli všetky objednávky vybavené včas. To zvýši spokojnosť zákazníkov a prispeje k dobrej povesti vášho podniku.

Nebojte sa vziať si dovolenku

Jednou z veľkých výhod Dotykačky je aj možnosť Vzdialenej správy. Vďaka tejto funkcii budete mať prístup k prehľadom a štatistikám o svojom podniku odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Nemusíte byť neustále prítomní v prevádzke, ale môžete vyraziť na výlet alebo zaslúženú dovolenku. Svoje podnikanie budete mať ako na dlani, v reálnom čase a na pár kliknutí.

Vzdialenú správu ale môžete využiť aj z pohodlia domova alebo kancelárie, keď potrebujete rýchlo naskladniť väčšie množstvo tovaru, skontrolovať faktúry, urobiť inventúru alebo vykonať akékoľvek zmeny a nastavenia v pokladni. Stačí vám iba pripojenie k internetu a chytrý telefón, tablet alebo notebook.

Prajeme vám krásne leto a úspešnú sezónu!