Pizza pub tank

Prevádzkarka Marcela chcela vždy podnikať, zarábať si sama na seba a byť pani svojho času. Po predchádzajúcich skúsenostiach s diskotékou, kebabom aj kaviarňou si otvorila pizzeriu a už 12 rokov bojuje o prežitie. Ako poslednú šancu oslovila populárneho šéfkuchára Martina Nováka, ktorý v programe Na nože pomáha neúspešným reštauráciám odraziť sa od dna.

To nie je kuchyňa, to je čistá Sparta

Marcela vedie podnik spoločne so svojimi rodičmi, ktorí ho z väčšej časti dotujú. Kuchyňa je zložená v štýle čo dom dal. Mamička Alena prichádza každé ráno pred piatou, aby postavila polievku a nachystala prevádzku. Počas dňa potom pomáha v kuchyni aj s upratovaním. V reštaurácii trávia všetok svoj čas a únava je na nej už celkom poznateľná.

Martin reštaurácii vytkol predovšetkým chýbajúci koncept. Na pôvodnom menu vedľa seba vegetovali Talianska pizza, Moravský vrabec alebo Čínske soté s rezancami. Jedlo bolo väčšinou neosolené, zle dochutené a gumové obrusy na príjemnej atmosfére práve nepridávajú, rovnako ako dlhá čakacia doba na jedlo.
 

Úspech sa rodí z bolesti

Celý tím si počas nakrúcania siahol na dno svojich síl, neraz tiekli slzy alebo padli ostrejšie slová. Vďaka Martinovmu ráznemu prístupu a prepracovanému menu sa ale zrodila nová Talianska reštaurácia.

Doslova cez noc v nej vyrástla úplne nová profesionálna kuchyňa a po drobných úpravách vyzerá lokál ako talianske trattoria. Taliansky kuchár Vincenzo, ktorého si Martin pozval na pomoc, sa s personálom podelil o tajomstvo pravej Neapolskej pizze a spoločne s Martinom naučili Marcelu a jej tím niekoľko chutných jedál zo severného Talianska.

„Spokojný zákazník je alfou omegou dobrej reštaurácie.“ 

Predpotopný systém nahradila Dotykačka

Ďalšou veľkou zmenou bola modernizácia pokladničného systému. Pôvodnú pokladňu nahradila moderná Dotykačka v kombinácii s platobným terminálom a Mobilnými čašníkmi, ktorí sa osvedčili najmä pri záťažovej večeri. Zjednodušili a hlavne zrýchlili príjem objednávok aj ich odovzdanie do kuchyne a reštaurácia tak v kľude ustála svoj prvý veľký nápor hostí, ktorí personál odmenili hlasným potleskom.

Ešte ste nevideli celú epizódu? Pustiť si ju môžete v archíve.

Poznávate sa v príbehu alebo potrebujete naštartovať váš podnik, aby bol plný spokojných zákazníkov? Využite konzultáciu zadarmo a možno budete prekvapení, s čím všetkým vám vie Dotykačka pomôcť.

Rozbehnite svoj podnik aj vy

Zanechajte kontakt a využite výhody Dotykačky